Biežāk uzdotie jautājumi

Kas ir ārējais automātiskais defibrilators un kapēc to lieto?

❤️ Automātiskais ārējais defibrilators ( AĀD jeb AED) ir pārnēsājama elektroniska ierīce, ar ko var noteikt sirds ritmu un, iedarboties uz sirdi ar elektrisku izlādi jeb šoku, ja nepieciešams, lai dzīvībai bīstamas sirds kambaru fibrilācijas gadījumā, veiktu normāla sirds ritma un asinsrites atjaunošanu.

Kā atšķiras pusautomātisks un automātisks defibrilators?

❤️ Pilnībā automātisks defibrilators pats analizē sirds ritmu, gadījumā, ja šoks nepieciešams, saka, ka šoku vajag un pats to piegādā. Pusautomātiskā režīmā palīdzības sniedzējam jānospiež poga, lai piegādātu šoku.

Vai ierīces izmantošana ir droša?

❤️ Jā. ierīce šoku piegādā tikai tad, ja tas ir nepieciešams. Palīdzības sniedzējam nav nekādas iespējas piegādāt šoku, ja to nevajag, arī pusautomātiskajā versijā.

Vai varu piegādāt šoku cilvēkam ar normālu sirdsdarbību?

  ❤️ Nē, tas nav iespējams.

Kā izvērtēt vai manā uzņēmumā vajadzīgs defibrilators?

  ❤️ Defibrilatoru izvietot vajadzētu jebkur, kur pulcējas cilvēki. Šobrīd Latvijas likumdevēji ir pieņēmuši grozījumus ārstniecības likumā, kas nosaka, ka no 01.01.2024 Latvijā defibrilatori būs obligāti publiskajā telpā (kuras definīcija vēl top). Īsā atbilde uz šo jautājumu - ja vēlaties pasargāt sevi un savus darbiniekus - noteikti uzstādi.

Kā uzglabāt defibrilatoru?

❤️ Visiem redzamā, pieejamā vietā. Ideāli risinājumi ir sienas skapji, ar un bez signalizācijas. Mūsu piedāvātos risinājumus skaties te: (links

Vai apmācība darbam ar defibrilatoru ir obligāta?

❤️ Jā, lai lietotājs spētu sniegt pirmo palīdzību, ļoti rekomendējam apmācību no savas puses. Tā ir iekļauta ierīces cenā.

Kādā valodā runā ierīce?

❤️ Visas ierīces runā latviski, dažām ir iespēja pārslēgt arī krievu un angļu valodas.

Kam vajadzīgas defibrilatoru treniņierīces?

❤️ Pirmās palīdzības pasniedzējiem, jebkuram, kas apmāca darbam ar defibrilatoru. Nereti mācību ierīci iegādājas arī uzņēmumi, lai paši biežāk, kā nosaka likums, veiktu savu darbinieku apmācības ar tādu pašu mācību ierīci, kā viņiem uzstādīta.

Cik bieži jāmaina defibrilatoru baterijas un elektrodi?

❤️ Ļoti dažādi, atkarībā no iekārtas modeļa un ražotāja noteiktā apkopes grafika. Ļoti svarīgi ir šiem termiņiem sekot līdzi.

Kā tiek veiktas defibrilatoru apkopes? Kas par to atbild?

❤️ Defibrilatora apkopi veic sertificēts inženieris, un tikai. Kad ierīce ir iegādāta, tā ir klienta īpašums un klienta atbildība ir savlaicīgi aicināt servisa inženieri apkopes veikt. Tā kā praksē šis solis lielākoties izpaliek, aicinām slēgt servisa līgumu.

Vai man vajadzīgs servisa līgums?

❤️ Jā, ja vēlaties, lai jūsu ierīci pārbauda regulārāk kā noteicis ražotājs un bateriju, elektrodu termiņiem nevēlaties sekot līdzi paši. Tā teikt- uzticēt atbildību par šo sava amata meistariem.

Vai ierīci var izmantot bērniem?

❤️ Jā, ar attiecīgu pediatrisko konfigurāciju vai elektrodiem to var pielietot arī bērniem.


Pirkumu grozs

Pirkumu grozs ir tukšs.